• PL
  • EN
  • DE

Aktualności

23.07.2018

Legnicki Rower Miejski powraca

Legnicki Rower Miejski powraca

W środę, 25 lipca, mieszkańcy Legnicy będą mogli wypożyczać rowery. Trwa montaż stacji rowerowych, które służyć będą legnickim rowerzystom w tym i w dwóch kolejnych sezonach.

Legnicki Rower Miejski powraca w nowej, większej odsłonie. W tym roku dostępnych będzie aż 11 stacji wypożyczeń i 98 rowerów, w tym znane już z poprzedniego sezonu rowery dziecięce. Nowością będą tandemy, które, podobnie jak rowery standardowe będzie można wypożyczać i oddawać na dowolnej stacji LRM.

To już trzeci sezon Legnickiego Roweru Miejskiego, który staje się dumą całego regionu. W Zagłębiu Miedziowym nie ma drugiego miasta, które realizuje i finansuje tę jakże ważną społeczną misję rekreacji i ekoedukacji mieszkańców. Nowoczesne miasta muszą dziś inwestować w taką infrastrukturę. To po prostu leży w gestii miast przyszłości” – mówi Tadeusz Krzakowski, prezydent Legnicy.

Nie zmieniamy zasad korzystania z Legnickiego Roweru Miejskiego. Cennik, zasady wypożyczania pozostają bez zmian. Więcej za to będzie stacji i rowerów, pojawią się tandemy, które będą niewątpliwą atrakcją” – mówi Marek Pogorzelski, rzecznik Nextbike Polska, operatora LRM. „Umowa z miastem została podpisana na trzy lata. Oznacza to, że w 2019 i 2020 roku sezon rozpocznie się już 1 kwietnia.

Konta użytkowników założone w systemie Nextbike w poprzednich latach pozostają ważne. Należy się jednak upewnić, czy ich stan wynosi co najmniej 10 złotych. To minimalna kwota umożliwiająca wypożyczenie roweru. Nowi użytkownicy mogą zarejestrować się korzystając ze strony rower.legnica.eu. Otrzymają wtedy kod PIN, który razem z numerem telefonu umożliwiają wypożyczenie roweru. Wystarczy wpisać je na terminalu wypożyczeń lub skorzystać z aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Cennik w tym roku nie ulega zmianie. Bezpłatne będzie 15 minut każdego wypożyczenia, za pierwszą i drugą godzinę zapłacimy po złotówce, za trzecią 2 złote, a za czwartą i każdą następną po 4 złote.

Rowery standardowe i tandemy będzie można wypożyczać i oddawać 11 stacjach: Pl. Słowiański, Pl. Wilsona, Piłsudskiego/Horyzontalna, Piłsudskiego/Rondo Niepodległości, Złotoryjska/Sejmowa, Jaworzyńska (SP 10), Dworcowa (Dworzec kolejowy), Moniuszki/Zesłańców Sybiru, Rzeczypospolitej/Okrężna, Nowodworska/Jaworzyńska i Iwaszkiewicza (szpital). Rowery dziecięce dostępne będą na stacji Pl. Wilsona.

Z Legnickiego Roweru Miejskiego będzie można korzystać do końca listopada. W 2019 i 2020 roku sezon rozpocznie się już 1 kwietnia. W kolejnych sezonach system zostanie dodatkowo rozbudowany – w sumie dostępnych będzie 14 stacji wypożyczeń i 122 rowery.