• PL
  • EN
  • DE

Aktualności

26.04.2017

Rower Miejski wraca do Legnicy na dobre

Rower Miejski wraca do Legnicy na dobre

Już 28 kwietnia zostanie uruchomiony Legnicki Rower Miejski. W całym mieście powstanie 8 samoobsługowych stacji wypożyczeń, a w ręce mieszkańców i turystów trafi 69 rowerów, w tym 64 rowery standardowe i 5 rowerów dziecięcych.

System został rozbudowany po ubiegłorocznym programie pilotażowym. Przez niecałe trzy miesiące 21 rowerów wypożyczono ponad 4300 razy a w systemie zarejestrowało się ponad 1100 użytkowników.

Z Legnickiego Roweru Miejskiego może skorzystać każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą wypożyczenia, i można już wypożyczać rower. Warto podkreślić, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Samo wypożyczenie jest niezwykle łatwe. Wystarczy wpisać na terminalu przy stacji, swój numer telefonu, kod PIN i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej bezpłatnej aplikacji Nextbike, która umożliwia wypożyczanie m.in. poprzez skanowanie kodu QR. Aby zwrócić rower, wystarczy wpiąć go w elektrozamek tej samej lub dowolnej innej stacji Legnickiego Roweru Miejskiego.

Wszystkie rowery Legnickiego Roweru Miejskiego są wyposażone we wszelkie elementy niezbędne do wygodnej i bezpiecznej jazdy, m.in. w przerzutkę, automatyczne oświetlenie przednie i tylne, dzwonek, hamulce (ręczny i nożny), wodoodporne siodełko, szyfrowy zamek (kod do niego otrzymujemy przy wypożyczeniu, warto go zapamiętać) i koszyk do przewożenia toreb i pakunków.

Warto podkreślić, że każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z systemów Nextbike na całym świecie. W Polsce systemy Nextbike działają m.in. w Warszawie (Veturilo), Wrocławiu, Poznaniu, Opolu, Katowicach i Gliwicach.