• PL
  • EN
  • DE

Aktualności

31.08.2018

Nowa stacja Legnickiego Roweru Miejskiego

Nowa stacja Legnickiego Roweru Miejskiego

Od piątku, 31 sierpnia, mieszkańcy Legnicy mogą korzystać z nowej stacji wypożyczeń Legnickiego Roweru Miejskiego. Została ona uruchomiona przed Centrum Handlowym Auchan Legnica zarządzanym przez Ceetrus Polska. Dzięki uruchomieniu nowej stacji liczba rowerów dostępnych dla użytkowników wzrosła o dodatkowe 10 sztuk.

Centrum Handlowe Auchan Legnica to pierwsza w Legnicy stacja rowerowa, która powstała dzięki współpracy z biznesem. Można z niej korzystać na tych samych zasadach, co ze wszystkich innych stacji wypożyczeń Legnickiego Roweru Miejskiego. Dzięki niej klienci centrum handlowego zyskają łatwiejszy dojazd na zakupy, a pracownicy – do pracy.

Cieszę się, że Centrum Handlowe Auchan Legnica mogło dołożyć cegiełkę na rzecz rozwoju udogodnień dla lokalnej społeczności. Ponadto, stacja rowerów miejskich wpisuje się w ekologiczne standardy Ceetrus Polska – właściciela i zarządcy Centrów Handlowych Auchan, a dzięki poszerzeniu dostępności rowerów przyczyniamy się do propagowania ekologicznej postawy wśród konsumentów” – mówi Karina Slawik-Koźlik, manager ds. zarządzania Centrum Handlowego Auchan Legnica.

Rozbudowa Legnickiego Roweru Miejskiego o kolejną stację, tym razem finansowaną przez prywatnego partnera, to dobra wiadomość. Zyskają na tym wszyscy użytkownicy. W całej Polsce współpracujemy z galeriami handlowymi, biurowcami, zakładami pracy i innymi firmami, które w lokalizacji stacji rowerowej widzą okazję na przyciągnięcie klientów i zachęcenie pracowników do tej formy komunikacji” – mówi Marek Pogorzelski z firmy Nextbike Polska, operatora Legnickiego Roweru Miejskiego.

Wypożyczyć rower mogą wszyscy zarejestrowani w systemie Nextbike użytkownicy, którzy na swoim koncie mają co najmniej 10 złotych. Zarejestrować można się na stronie rowery.legnica.eu. Rowery można wypożyczyć poprzez terminal na stacji (wpisując numer telefonu, PIN i numer roweru) lub korzystając z bezpłatnej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe. Trwa to zaledwie kilka sekund. Pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia jest bezpłatne.

Od dziś Legnicki Rower Miejski składa się z 12 stacji wypożyczeń i 108 rowerów. Tylko w tym sezonie skorzystano z nich już niemal 20 tysięcy razy. W systemie zarejestrowanych jest ponad 6 tysięcy użytkowników.