• PL
  • EN
  • DE

Aktualności

26.05.2017

Rekordowa popularność rowerów miejskich

Rekordowa popularność rowerów miejskich

W ciągu zaledwie trzech tygodni od rozpoczęcia tegorocznego sezonu Legnickiego Roweru Miejskiego (od 28 kwietnia) skorzystało z niego 3404 nowych użytkowników. Przed rokiem w ciągu trzech miesięcy zarejestrowanych było trzykrotnie mniej.

Ten rekordowy wynik wiąże się zarówno z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców – rowery coraz bardziej ich „kręcą”, jak i z rozbudową struktury miejskiego systemu (8 stacji i 64 jednoślady).

Najwięcej wypożyczeń było – jak dotąd – na stacji przy pl. Wilsona – 765. Ten punkt miał też najwięcej rowerowych zwrotów (747). Ppularnością cieszą się też stacje przy Piłsudskiego/Horyzontalnej, na placu Słowiańskim, przy Piłsudskiego obok ronda Niepodległości i na Jaworzyńskiej przy SP 10.

Operatorem legnickiego systemu jest firma Nextbike Polska. Jej prezes, Tomasz Wojtkiewicz poinformował, że z firmowych rowerów korzysta już ponad milion użytkowników w kraju.

– To także dzięki państwa zaangażowaniu w rozwój Legnickiego Roweru Miejskiego jest nas coraz więcej w całej Polsce – napisał w liście do prezydenta. – Każdego dnia wspólnie oszczędzamy czas i chronimy środowisko naturalne. Przejechaliśmy już ponad 37 milionów kilometrów, a do atmosfery nie trafiło 2960 ton dwutlenku węgla.

Prezes Wojtkiewicz pogratulował miastu rozwoju Legnickiego Roweru Miejskiego i rosnącej ilości użytkowników, co staje się wzorem i inspiracją dla kolejnych miast